Sklepy internetowe- Co dalej?

basket-156835_1280

Sklepy internetowe- Co dalej?

Spadek sklepów internetowych

Co roku badania przeprowadza serwis: http://www.sklepy24.pl/ W roku 2014. Prognozował wzrost w tej branży do 14.1 tys. to prawie 7% ostatecznie wzrost był o 1% do liczby 13.4 tyś.

Jaka jest prognoza na rok 2015? Według serwisu ma to być spadek o 2% do liczby 13.1 tyś. Jest to przełom, po raz pierwszy ma pojawić się spadek w tym sektorze.

Co jest przyczyną?

Piotr Jarosz wydawca sklepy24.pl tłumaczy to tym, że – na rynku panuje ogromna konkurencja a kupujących nie przybywa jak miało to miejsce wcześniej, a dodatkowo Polacy coraz częściej kupują w serwisach – nie tylko w Europie, ale też USA czy zwłaszcza Chinach.

Kolejna sprawa to zmiana ustawy o ochronie konsumenta, obowiązuje od 25.12.2014. O co chodzi? Chodzi o to, że poszerza ona prawa, z jakich mogą korzystać klienci szczególnie zakupy internetowe. Na pewno da się we znaki wszystkim małym i średnim sklepom. Gdy pojawi się duża ilość zwrotów, poniosą dodatkowe koszty, co może być przyczyną likwidacji biznesu lub przejście, co sprytniejszych właścicieli do platform zakupowych-  które również oferujemy, dzięki temu nie obejmuje ich ustawa jeżeli chodzi o sklepy internetowe.

Czy to świadczy o odejściu ludzi od internetowych zakupów?

Wartościowo rynek rośnie z prognoz Boston Consulting Group wynika, że w 2015 wartość internetowych zakupów Polaków skoczy o nawet 20% do wartości niemal 37 mld zł

Co to oznacza dla konsumenta?

Świadczy to o dojrzewaniu rynku i swego rodzaju zawodowstwie branży. Na rynku pozostanie mniej „zawodników” ale aby przetrwać będą one musiały w ciągłą poprawę i wdrażać innowacyjne rozwiązania.

Spowoduje to lepszą obsługę, szybsze dostawy, łatwość zwrotów towaru. Co już widać na rynku.

Informacje: Sklepy24.pl i Rzeczypospolita – gazeta

No Comments

Post a comment