Czy animacja w reklamie, jest dobrym pomysłem?

Pakereks na facebooka1

Czy animacja w reklamie, jest dobrym pomysłem?

Czy animacja w reklamie jest dobrym pomysłem ?

 

Jakiś czas temu wykonaliśmy dla naszego działu sportowego rysunki animowanych sportowców tj. „Pakerek” i „Fighterek” – czy jest to wiarygodne dla konsumentów, kiedy animowane stworki mówią o produkcie.

Przykłady takie można mnożyć, kilka przykładów:

– płatki Nestle dla dzieci – Królik

– piwo Harnaś – animacje z dobrze zbudowanym góralem nawiązującym do filmu Janosik.

-Muller ze swoją krową.

-Milka z fioletową krową

– Tesco ze swoim grubym Panem

– TP – Serce i Rozum

– RedBull

– Coca-Cola i Mikołaj

Czy rzeczywiście animacje i przedstawienie świata nierealnego może zbudować percepcje, jakości w świadomości Konsumentów?
Dużo marketerów ma, co do tego obiekcje, lecz czy takie firmy jak wymienione wyżej mogą się mylić? Czy można mieszać świat bajkowy, wymyślony ze światem realnym? Wystarczy przypomnieć sobie sytuację w sklepie kiedy dziecko ciągnie rodzica za rękaw krzycząc „To , to, chcę to! Widziałem to”

Właśnie! Świat bajki pasuje idealnie do produktów przeznaczonych dla dzieci – oglądają godzinami bajki ( o ironio które włączają im rodzice) a potem rodzice muszą kolejne godziny tłumaczyć, że ta fajna bajeczka reklamuje toksyczny produkt.

Ale czy Redbull i Piwo Harnaś jest dla dzieci?

Nasuwa się jeden wniosek – Jeśli środek jest odpowiednio dobrany do przekazywanego komunikatu, to nie jest istotne czy jest to zdjęcie, film czy animacja.

Dobra i charakterystyczna ,,kreska” może być o niebo lepszym środkiem w budowaniu wizerunku marki niż powielane schematy z użyciem niewiarygodnych postaci – sztucznych lekarzy itp.

Aby uzyskać jedną odpowiedź należy zapytać konsumentów, albo po prostu przejrzeć wyniki sprzedażowe.

Ciekawostką jest również bajka dla dorosłych, pod tytułem „Blok ekipa” która, najpierw zbudowała sobie odbiorców, a teraz pojawiają się odcinki które, są sponsorowane a fabuła układana pod sponsora.

Podsumowując, po przeanalizowaniu i wykonaniu dobrego planu, warto spróbować z kampanią animowaną dodatkowym atutem jest fakt ze, takie właśnie animacje są udostępniane w social mediach i zbierają o wiele więcej pozytywnych komentarzy.

Fighterek - facebookmundurowka

No Comments

Post a comment